
|
|
Happy BirthdaySeptember 27, 1988 |
|
|
Birthplace
N/A |
|
|
Age
32 years old |
|
|
Birth Sign
Libra |
| Net Worth | |
|---|---|
| Net Worth in 2021 | $1.5 million |
| Annual Earnings | N/A |
| Assets | N/A |
| Basic Info | |
|---|---|
| Full Real Name | Joie Chavis |
| Date of Birth |
September 27, 1988 |
| Age | 32 years old |
| died | 0000-00-00 |
| Birthday | September 27 |
| Yers of Birth | 1988 |
| Nick Name | Joy |
| Family Name | Chavis |
| Birth Place | Torrance, California |
| Residence | California |
| Gender | Female |
| Profession | Model, Businesswoman |
| Nationality | American |
| Ethnicity | African-American |
| Fluently Speaks | N/A |
| Religion | Christian |
| Personal Life | |
|---|---|
| Marital Status | Unmarried |
| Partner | N/A |
| Spouse | N/A |
| Son(s) | N/A |
| Daughter(s) | N/A |
| Physical Stats | |
|---|---|
| Height (in feets) | 5′ 4″ |
| Weight (in kgs) | 55 kg |
| Height (in meters) | 1.63 m |
| Weight (in lbs) | 121 lbs |
| Bust Waist Hip | N/A |
| Measurements | 37-26-38 |
| Hair Color | N/A |
| Eye Color | N/A |
| Shoe Size | N/A |
| Tatoo | N/A |
| Family | |
|---|---|
| Father | Peter Chavis |
| Mother | Mary Chavis |
| Brother(s) | N/A |
| Sister(s) | N/A |
| Garndfather | N/A |
| Grandmother | N/A |
| Signs | |
|---|---|
| Sun Sign | Libra |
| Star Sign | N/A |
| Birth Sign Duality | N/A |
| Birth Sign Modality | N/A |
| Education | |
|---|---|
| Highest Qulification | Graduate |
| High School | Torrance high School |
| College | Not attended |
| University | University of California |
| Socail Profiles | ||||
|---|---|---|---|---|
| Youtube | TikTok | |||
| Awards | ||||
|---|---|---|---|---|
| Under Research | ||||