| Net Worth | |
|---|---|
| Net Worth in 2021 | $500 thousand |
| Annual Earnings | N/A |
| Assets | N/A |
| Basic Info | |
|---|---|
| Full Real Name | Sabrina Dhowre Elba |
| Date of Birth |
July 16, 1989 |
| Age | 32 years old |
| died | 0000-00-00 |
| Birthday | July 16 |
| Yers of Birth | 1989 |
| Nick Name | Sabrina |
| Family Name | Dhowre |
| Birth Place | New York |
| Residence | Burnaby, British Columbia |
| Gender | Female |
| Profession | Actress, Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity | Afro-American |
| Fluently Speaks | N/A |
| Religion | Christianity |
| Personal Life | |
|---|---|
| Marital Status | Married |
| Partner | N/A |
| Spouse | N/A |
| Son(s) | N/A |
| Daughter(s) | N/A |
| Physical Stats | |
|---|---|
| Height (in feets) | 5′ 7″ |
| Weight (in kgs) | 52 kg |
| Height (in meters) | 1.7 m |
| Weight (in lbs) | 114.5 lbs |
| Bust Waist Hip | N/A |
| Measurements | 33-28-34 |
| Hair Color | N/A |
| Eye Color | N/A |
| Shoe Size | N/A |
| Tatoo | N/A |
| Family | |
|---|---|
| Father | Will update |
| Mother | Maryam Egal |
| Brother(s) | N/A |
| Sister(s) | N/A |
| Garndfather | N/A |
| Grandmother | N/A |
| Signs | |
|---|---|
| Sun Sign | Cancer |
| Star Sign | N/A |
| Birth Sign Duality | N/A |
| Birth Sign Modality | N/A |
| Education | |
|---|---|
| Highest Qulification | Bachelor’s degree in English literature |
| High School | Local high school |
| College | Not joined |
| University | Howard University |
| Socail Profiles | ||||
|---|---|---|---|---|
| Youtube | TikTok | |||
| Awards | ||||
|---|---|---|---|---|
| Under Research | ||||