
|
|
Happy BirthdayMay 28, 1994 |
|
|
Birthplace
N/A |
|
|
Age
27 years old |
|
|
Birth Sign
Gemini |
| Net Worth | |
|---|---|
| Net Worth in 2021 | $1 million |
| Annual Earnings | $83 thousand |
| Assets | Will Update |
| Basic Info | |
|---|---|
| Full Real Name | Alec Benjamin |
| Date of Birth |
May 28, 1994 |
| Age | 27 years old |
| died | 0000-00-00 |
| Birthday | May 28 |
| Yers of Birth | 1994 |
| Nick Name | Alec |
| Family Name | Benjamin |
| Birth Place | Phoenix, Arizona, United States |
| Residence | Los Angeles, California |
| Gender | Male |
| Profession | Singer, Songwriter |
| Nationality | American |
| Ethnicity | White |
| Fluently Speaks | N/A |
| Religion | Christianity |
| Personal Life | |
|---|---|
| Marital Status | Unmarried |
| Partner | Still Single |
| Spouse | N/A |
| Son(s) | Not Born Yet |
| Daughter(s) | Not Given Birth |
| Physical Stats | |
|---|---|
| Height (in feets) | 5 feet and 8 inches |
| Weight (in kgs) | 65 kg |
| Height (in meters) | 1.73 m |
| Weight (in lbs) | 143 lbs |
| Bust Waist Hip | N/A |
| Measurements | 40-30-35 |
| Hair Color | Dark Brown |
| Eye Color | Green |
| Shoe Size | N/A |
| Tatoo | None |
| Family | |
|---|---|
| Father | Not Mentioned |
| Mother | Not Divulged |
| Brother(s) | No Brother |
| Sister(s) | Logan |
| Garndfather | Not Presented |
| Grandmother | Not Made Public |
| Signs | |
|---|---|
| Sun Sign | Gemini |
| Star Sign | N/A |
| Birth Sign Duality | N/A |
| Birth Sign Modality | N/A |
| Education | |
|---|---|
| Highest Qulification | Graduate |
| High School | Local High School |
| College | Not Available |
| University | University of Southern California |
| Awards | ||||
|---|---|---|---|---|
| Under Review | ||||