
|
|
Happy BirthdayMay 1, 1999 |
|
|
Birthplace
N/A |
|
|
Age
22 years old |
|
|
Birth Sign
Taurus |
| Net Worth | |
|---|---|
| Net Worth in 2021 | $7.4 Million |
| Annual Earnings | N/A |
| Assets | N/A |
| Basic Info | |
|---|---|
| Full Real Name | Jamell Maurice Demons |
| Date of Birth |
May 1, 1999 |
| Age | 22 years old |
| died | 0000-00-00 |
| Birthday | May 1 |
| Yers of Birth | 1999 |
| Nick Name | YNW Melly |
| Family Name | Demons |
| Birth Place | Gifford, Florida |
| Residence | Florida |
| Gender | Male |
| Profession | Musician |
| Nationality | American |
| Ethnicity | African-American |
| Fluently Speaks | N/A |
| Religion | Christianity |
| Personal Life | |
|---|---|
| Marital Status | Unmarried |
| Partner | No |
| Spouse | N/A |
| Son(s) | N/A |
| Daughter(s) | N/A |
| Physical Stats | |
|---|---|
| Height (in feets) | 5′ 8″ |
| Weight (in kgs) | 70 kg |
| Height (in meters) | 1.72 m |
| Weight (in lbs) | 154 lbs |
| Bust Waist Hip | N/A |
| Measurements | 40-32-33 |
| Hair Color | Black |
| Eye Color | Black |
| Shoe Size | N/A |
| Tatoo | ’90’s Baby’ On His Forehead |
| Family | |
|---|---|
| Father | Jamie Demons |
| Mother | Donte Taylor |
| Brother(s) | N/A |
| Sister(s) | N/A |
| Garndfather | Under Research |
| Grandmother | Will Update |
| Signs | |
|---|---|
| Sun Sign | Taurus |
| Star Sign | N/A |
| Birth Sign Duality | N/A |
| Birth Sign Modality | N/A |
| Education | |
|---|---|
| Highest Qulification | High School Degree |
| High School | Vero Beach High School |
| College | Not Available |
| University | Not Available |
| Awards | ||||
|---|---|---|---|---|
| Under Research | ||||